עורך דין מסחרי

עורכי דין לענייני מסחר בעולם המשפטנות יש סוגים שונים של עורכי דין וכדאי להבין את ההבדלים ביניהם וספציפית מה מבדיל עורך דין מסחרי מעורכי דין אחרים. ההבדל העיקרי הוא שעורכי דין אחרים מייצגים אדם מסוים, או לכל היותר קבוצת אנשים, במסגרת תביעה. עורך דין מסחרי לעומת זאת, מייצג ישות משפטית כמו חברה, תאגיד או עמותה. […]

עורך דין מסחרי

עורכי דין לענייני מסחר

בעולם המשפטנות יש סוגים שונים של עורכי דין וכדאי להבין את ההבדלים ביניהם וספציפית מה מבדיל עורך דין מסחרי מעורכי דין אחרים.

ההבדל העיקרי הוא שעורכי דין אחרים מייצגים אדם מסוים, או לכל היותר קבוצת אנשים, במסגרת תביעה. עורך דין מסחרי לעומת זאת, מייצג ישות משפטית כמו חברה, תאגיד או עמותה.

יש מקרים בהם הוא מייצג אדם מסוים מאותה ישות, אך לרוב לא באופן פרטני, אלא כחלק מאותה ישות משפטית. עכשיו כשההבדל ברור, נבין מה עוד עושה עורך דין מסחרי.

>> לאינדקס וחיפוש עורכי דין באתר עסקים 10

מול אילו רשויות מייצג עורך דין מסחרי?

עורך דין מסחרי מייצג את הישות המשפטית מול כמה רשויות:

  • רשם החברות
  • רשם השותפויות
  • מרשם מקרקעין
  • רשם הפטנטים
  • רשויות המס
  • רשם סימני המסחר
  • מס הכנסה
  • ועדות ממשלתיות
  • הוצאה לפועל

וכל רשות נוספת במידת הצורך. לרוב, עורכי דין ממשרדים קטנים, יפעלו מול עסקים וחברות קטנות.

משרדים גדולים הם אלו שמטפלים בדרך כלל בתאגידים וחברות גדולות.

מהם ההבדלים והשוני בין משפט אזרחי למסחרי?

גם במשפט אזרחי וגם במשפט מסחרי עם מעורבות של עורך דין מסחרי, יש חיסיון בין עורך הדין ללקוח.

עורך הדין חשוף למידע רב אודות הלקוח אך לא ניתן לדרוש ממנו לפרסם אותו, אלא אם כן הוא יודע על כך שעומד להתבצע דבר עבירה ואז הוא מחויב לדווח.

הבדל אחד בין משפט אזרחי למסחרי, הוא שבמקרים מסוימים עורך דין מסחרי נדרש לייצג את החברה בעסקאות בינלאומיות.

במקרים כאלו, הוא לרוב נעזר בשירותיו של עורך דין מסחרי מהמדינה השנייה, הבקיא בחוקיה. הבדל נוסף בין עורך דין מסחרי לעורך דין אזרחי, הוא שפעולתו של השני מתבצעת בין השאר בין כותלי בית המשפט ואילו עורך דין מסחרי בעיקר מייצג את הישות המשפטית מול הרשויות השונות.

לכן, עורך דין אזרחי נדרש בעיקר למיומנויות ליטיגציה ואילו עורך דין מסחרי צריך לדעת לנסח חוזים בקפדנות ולהוביל תהליכי משא ומתן כך שייטיבו עם לקוחותיו.

מחפשים עורך דין מסחרי?

אם אתם זקוקים לייצוג איכותי והולם וליווי משפטי של עורך דין מסחרי, פנו למשרדו של עו"ד יעקב אטוס.

המשרד מתמחה בין השאר בייצוג חברות מול הרשויות, ניסוח הסכמים תוך בקיאות יוצאת דופן והקפדה על רמה מקצועית גבוהה ויחס אישי לכל לקוח ולכל תיק.

אל תתפשרו ופנו לעו"ד יעקב אטוס – עורך הדין הטוב ביותר שיכול לייצג אתכם.